ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
SURİYE'DE TÜRK MÜCAHİTLER
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Suriye'de Türk mücahitler

İslamcı Osman Karahan'ın Halep'te öldürülmesinin ardından, Suriye'ye savaşmak için giden Türk mücahitler konusu gündeme geldi. Türkiye'den gidenlerin sayısının hala sembolik olduğu söylenirken, Türkiye'nin uluslararası İslam'ın savaş üssü olduğuna dikkat çekiliyor.

İslamcı Osman Karahan Halep'te öldürüldüSuriye'ye karşı muhaliflerin yanında savaşırken Halep'te öldürülen militan islamcı Osman Karahan'ın Fatih Camisi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Birçok İslami örgütün şemsiye örgütü Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, Cuma namazı sonrasında Halep’te öldürülen Osman Karahan için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kıldı. Namaz sonrasında “Halep Şehidimiz Osman Karahan’a Rahmet, Esed Çetesi ve İşbirlikçilerine Lanet Olsun!”, “Katil Baas Çetesinin Karşısında, Suriye Halkının Yanındayız!”, “Zulüm, Katliam, İşkence Karşısında Susmak, Baas Despotizminin Suçuna Ortak Olmaktır!” yazılı pankartlar açılırken, “Katil Baas Ordusuna Karşı, Yaşasın Suriye Halkının Özgür Ordusu!”, “Allah’ın Yardımıyla Zafer Yakındır!”, “Suriye’ye Özgürlük Direnişle Gelecek!” yazılı dövizler ve tevhid bayraklarıyla Özgür Suriye Ordusu flamaları taşındı.

Özgür-Der Genel Sekreteri Musa Üzer şunları kaydetti:

“Osman Karahan için şunu söylemek gerekiyor ki; o 28 Şubat darbe sürecinde de içimizdeki Esed’lere, Baas cuntasına karşı mücadele etti. Başörtüsü mücadelesinde üniversite kapılarında her zaman direnen öğrencilerinin yanında oldu, onlarla birlikte coplandı, gözaltına alındı. Yerel-küresel haksızlıkların karşısında mücadele ile geçen bir ömür şehadetle sonuçlandı. Rabbimiz bu şehadeti Suriyeli Müslümanların yardımına gereği gibi koşmayan bizlerin uyanışına vesile kılsın!” diye konuştu.

Osman Karahan'ın islam davası
1970 yılında Afşin’de doğan Av. Osman Karahan, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Osman Karahan 1990’ların sonundan itibaren avukat olarak, lise ve üniversitelerde türban ve başörtüsü yasağına karşı davaları üstlendi.

İstanbul’da İngiltere Başkonsolosluğu, HSBC ve sinagog binalarına 2003’te düzenlenen saldırılarda 63 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Türkiye’deki El Kaide lideri Loui Sakka’nın avukatlığını üstlenince kamuoyunda adı genişçe duyuldu. Suriye uyruklu Sakka'nın Irak'taki El Kaide'den emir aldığı öne sürülüyordu.

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kaçak Kuran kursu düzenlendiği iddia edilen bir camide bulunan not nedeniyle, jandarma tarafından “görevini kötüye kullandığı” iddiasıyla Adalet Bakanlığı’na şikayet edildi. Açılan soruşturma 2005’te takipsizlikle sonuçlandı.

Karahan, Türkiye’deki El Kaide’ye 2006’da düzenlenen operasyonda, yardım ve yataklık iddiasıyla gözaltına alındı ancak delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı.

“Öldüğü zaman etrafa misk kokusu yayıldı”
Avukat Osman Karahan’la birlikte Suriye’de savaşan başka bir islamcı militan Mahmut A. Karahan'ın Halep'de nasıl çarpıştığını anlattı.

Mahmut A., Osman Karahan’la birlikte 100’den fazla mücahidin Halep’in Selahattin semtinde saldırıya geçtiğini, Suriye Ordusu’nun uçaklarla bomba yağdırdığını söyledi. Aralarında Osman Karahan’ın da bulunduğu bir grup mücahidin öğle namaını kılmak için camiye gittiğini ve caminin bombalanmaya başlamasıyla Osman Karahan’la birlikte kendilerini dışarı attıklarını söyleyen Mahmut A., “Cami tamamen çöktü. Mücahidlerle tankı ele geçirmek, karakolu almak için saldırıya geçtik” dedi. Mücahidlerin tankı ele geçirdikten sonra Suriye Ordusu’nun uçaklarla bombalamaya devam ettiğini hatırlatan Mahmut A., “Karakol binasını almak üzereydik. Osman Karahan’la tankı siper yaptık. İlerleme sırasında sıcak çatışmada, Osman Karahan ve Suriyeli Derize kasabasından cihada katılan mücahitler şehid oldu, üç kişi yaralandı. Osman Karahan sıcak çatışmada keskin nişancılar tarafından şehid edildi” dedi.

Kendisinin de Derize kasabasından cihada katıldığını hatırlatan Mahmut A., “Osman Karahan kucağımda şehit oldu. Şehit olduktan sonra etrafa misk kokusu yayıldı.” dedi.

Osman ve Mahmut dışında Suriye'de kaç Türkiye'li mücahit var?
BBC'nin haberine göre uzun yıllardır avukatlık yapan Karahan’ın Suriye’deki rejime karşı silaha sarılma zamanlamasının bir rastlantı değil. Paris’te yaşayan Dr. Mustafa Peköz “Bir kısım sembolik isimlerin ön plana çıkması doğal olarak dikkatleri Türkiye kökenli İslamcı örgütlerin Suriye’deki faaliyetlerine çekiyor” diyor.

Karahan’ın duruşmalarda El Kaide sanıklarından çok, “El Kaide’nin meşruluğunu” savunduğuna dikkat çeken Peköz’e göre, ortada örgütsel bir ilişki olmasa bile, “ideolojik-politik ve ruhsal bir bağ olduğu söylenebilir.”

“Küresel Güçlerin Ortadoğu Stratejisi” ve “Türkiye’de Politik İslamın Gelişimi” başlıklı kitapların yazarı, Türkiye’den Beşar Esad rejimine karşı savaşmak için giden militan sayısının 200-250 civarında olduğunu tahmin ediyor.

Peköz, bu sayının Türkiye’nin izlediği politikanın etkisiyle artma eğiliminde olduğu kanısında.

Türk hükümetinin Sünni eksenli İslam politikasına destek veren onlarca İslami örgüt olduğunu söyleyen Peköz, şu eğilime dikkat çekiyor: “Geçmişte Afganistan, Pakistan, Çeçenistan, Bosna Hersek gibi bölgelere gidip savaşan ve halen savaşan çok sayıda El Kaide militanın olduğu biliniyor. Bunların tahmini rakamları 300-350 civarında olduğu söylense de biraz daha fazla olması mümkün. Ben, eskiden bu bölgelere gidip savaşanlardan çok, yeni yetişen kuşak içinde Suriye’ye gidenlerin daha fazla olacağını düşünüyorum.”

Özellikle Bingöl ve Diyarbakır gibi illerdeki El Kaide yanlısı Kürt militanların Suriye’ye gidişinin yaklaşık bir yıl önce başladığına işaret eden yazar, Karahan’ın gidişinin ise 4-5 ay önceye rastladığını düşünüyor.

Özgür Suriye Ordusu’ndan gelen açıklamalara işaret eden Peköz, Suriye’de savaşmak isteyen İslamcı örgütlerin Hatay ve Adana gibi illerden istihbarat desteği alarak Suriye’ye girdiğine vurgu yapıyor: "Türkiye, fiilen uluslararası İslami örgütlerin bir üssü haline gelmiş bulunuyor. Bu gruplar Türkiye üzerinde Suriye’ye giriş yapmaktadırlar" dedi.

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari de Temmuz ayı başında yaptığı açıklamada El Kaide militanlarının Irak üzerinden Suriye'ye geçerek saldırılarda bulunduğunu söylemişti. Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir basın toplantısı düzenleyen Zebari, "El Kaide üyesi militanların, terör eylemlerinde bulunmak için Irak sınırını geçerek Suriye'ye geçtiği yönünde elimizde kesin istihbarat bilgisi var" şeklide konuşmuştu. Zebari, El Kaide üyesi militanların, isyancılarla birlikte hareket ettiklerini ve yardımda bulunduklarını da ifade etmişti.

SOL.ORG.TR

PENTAGON: YPG'NİN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ
PENTAGON: YPG'NİN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ
Türkiye'nin desteğiyle ÖSO'nun Cerablus'u IŞİD'in elinden almasıyla ilgili açıklama yapan Pentagon Sözcüsü Peter Cook, Menbiç'in ardından Cerablus'un da alınmasının 'önemli bir kilometre taşını' oluşturduğunu belirterek, "Bu IŞİD'e vurulan ağır bir darbe. Cerablus operasyonu özellikle askeri operasyonlar kapsamında ileriye dönük önemli bir adım." değerlendirmesinde bulundu.
RİO OLİMPİYATLARI SONA ERDİ
RİO OLİMPİYATLARI SONA ERDİ
Sona eren 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye, madalya sıralamasında 41'inciliği elde ederken 46'sı altın toplam 121 madalyayla ABD ilk sırada yer aldı.
IRAK, 1700 ASKERİ ÖLDÜREN 36 IŞİD'LİYİ İDAM ETTİ
IRAK, 1700 ASKERİ ÖLDÜREN 36 IŞİD'LİYİ İDAM ETTİ
Irak, IŞİD tarafından gerçekleştirilen ve bini aşkın askerin ölümüyle sonuçlanan Spyker Katliamı'na iştirak etmekle suçlanan 36 kişi hakkında verilen idam cezalarının infaz edildiği bildirildi.
"MİNİ ETEK GİYEN KADINLAR CANLI BOMBA OLMUYOR"
"MİNİ ETEK GİYEN KADINLAR CANLI BOMBA OLMUYOR"
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, İslami giyiniş biçimlerine karşı çıkarak, "mini etek giyen kadınlar canlı bomba olmuyor" dedi. Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te sokaklara burka ve çarşaf gibi İslami giyiniş biçimlerini eleştiren panolar yerleştirilmiş, geleneksel Kırgız giysileriyle bu kıyafetler karşılaştırılmıştı. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, bu konu üzerine konuşarak "mini etek giyen kadınlar canlı bomba olmuyor" dedi.
ABD: TÜRKİYE ve GÜLEN ARASINDA SEÇİM YAPMAMIZ GEREKMİYOR
ABD: TÜRKİYE ve GÜLEN ARASINDA SEÇİM YAPMAMIZ GEREKMİYOR
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Washington’ın darbe girişiminin arkasında olduğu iddia edilen Fethullah Gülen’in iadesi ile Türkiye’yle olan ortaklığı arasında bir seçim yapması gerekmediği belirtildi.
İRAN AJANLIKLA SUÇLADIĞI NÜKLEER BİLİMCİYİ İDAM ETTİ
İRAN AJANLIKLA SUÇLADIĞI NÜKLEER BİLİMCİYİ İDAM ETTİ
İran, 2010'da ABD'den döndükten hemen sonra ABD'ye ajanlık yaptığı gerekçesiyle tutukladığı İranlı nükleer bilimci Şahram Amiri'yi idam etti. Şahram Amiri'nin Wikileaks'ten sızan Clinton e-postalarında adının geçtiği biliniyor. The Hill'deki habere göre, Arkansas'ın Cumhuriyetçi senatörü Tom Cotton, Clinton'ın üst düzey danışmanlarının yazışmalarında Amiri hakkında konuştuklarına dikkat çekti.
ABD: "GÜLEN'İN İADESİ İÇİN KARMA KOMİSYON KURALIM"
ABD: "GÜLEN'İN İADESİ İÇİN KARMA KOMİSYON KURALIM"
Amerikan yönetimi, Türkiye’nin ısrarla iadesini talep ettiği Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen için karma bir komisyon kurulabileceğini ve iade sürecinin birlikte yürütülebileceğini kaydetti.
FRANSIZ BASINI: NİCE SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
FRANSIZ BASINI: NİCE SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde ülkenin en önemli ulusal bayramı olan Bastille Günü'nde gece düzenlenen saldırıda ölü sayısı 84'e yükseldi. Yaşananlar şehrin tarihindeki en büyük saldırı olarak nitelendiriliyor.
FRANSA BAŞBAKANI VALLS: 3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ
FRANSA BAŞBAKANI VALLS: 3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ
Fransa Başbakanı Manuel Valls, Cumhurbaşkanı François Hollande'ın başkanlığında Elysee Sarayı'nda düzenlenen olağanüstü güvenlik zirvesinin ardından yaptığı açıklamada "Saldırı sonrası tedbir alındı ve Kriz Bakanlığı devreye sokuldu. Ordu alarma geçirildi" dedi.
HOLLANDE: FRANSA İSLAMİ TERÖR TEHDİDİ ALTINDADIR
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın Nice'deki saldırının ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında "Fransa, İslami terör tehdidi altındadır" dedi. Hollande şöyle konuştu: "Fransa, 14 Temmuz'da özgürlüğün sembolü olan Bastille Günü'nde, milli bayramında vuruldu. Çünkü fanatiklerin insan haklarına aldırdığı yok ve Fransa açıkça onların hedefi. Bu saldırının terörist doğası inkar edilemez. Fransa, İslami terör tehdidi altındadır."
FRANSA'DA BASTİLLE GÜNÜ'NE SALDIRI: 84 ÖLÜ
FRANSA'DA BASTİLLE GÜNÜ'NE SALDIRI: 84 ÖLÜ
Fransa’nın Nice kentinde bir kamyon Bastille Günü’nü kutlayan kalabalığın içine daldı. 84 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda kamyondaki saldırgan, polis tarafından vurulmadan önce kalabalığa silahla ateş açtı. Sürücünün Tunus asıllı 31 yaşında bir kişi olduğu açıklandı. Polis, kamyonetin içerisinde silahlar ve el bombalarının bulunduğunu belirtti.
CİHATÇILAR HALEP'İ YAKIP YIKIYOR
CİHATÇILAR HALEP'İ YAKIP YIKIYOR
Suriye ordusunun son ikmal hattını da kesmesinin ardından, Halep'teki cihatçı gruplar sivil mahalleleri cehenneme çevirmeye devam ediyor. Halep merkezdeki cihatçılara giden son ikmal yolu Kastello'nun ordu tarafından kesilmesinin ardından, cihatçı gruplar kentteki sivil yerleşimlerine bomba yağdırıyor. Al Masdar'ın haberine göre, El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çeteleri, dün ve bu sabah kentin Süryani bölgesini bombaladı.
GAMBİYA ve TANZANYA'DA ÇOCUK EVLİLİĞİ YASAKLANDI
GAMBİYA ve TANZANYA'DA ÇOCUK EVLİLİĞİ YASAKLANDI
Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh, 18 yaşından küçük kızlarla evlenen kişilerin 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacağını açıkladı. Jammeh, bu tür evlilikleri onaylayan ebeveynler ve imamların da hapis cezası alabileceklerini kaydetti.
RUSYA, İKİ ABD'Lİ DİPLOMATI SINIR DIŞI ETTİ
RUSYA, İKİ ABD'Lİ DİPLOMATI SINIR DIŞI ETTİ
ABD’nin iki Rus diplomatı sınır dışı etmesinin ardından, Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, iki ABD’li diplomatın sınır dışı edildiği belirtildi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, ABD'nin Moskova Büyükelçiliği'nde çalışan FSB'den bir güvenlik görevlisinin ABD'li bir diplomata 'saldırdığı' iddiasıyla, 2 Rus diplomatı sınır dışı ettiklerini söylemişti.
ECONOMİST: TÜRKİYE SAVAŞIN İÇİNE DAHA DA ÇEKİLECEK
ECONOMİST: TÜRKİYE SAVAŞIN İÇİNE DAHA DA ÇEKİLECEK
Economist, Türkiye’nin IŞİD’le müdadelede pasif kaldığı yorumunu yaparak "Erdoğan IŞİD yerine Kürtlerle savaşı seçti" dedi. Yazıda, Erdoğan’ın IŞİD’le mücadeleyi sertleştirmek için ABD önderliğindeki koalisyonun Suriye’deki ortağı PYD’ye desteğini görmezden gelmesi gerektiği ifade edilerek “Türkiye liderinin şimdi, IŞİD’le doğrudan savaşmak veya onun için bunu Kürtlerin yapmasına izin vermekten başka seçeneği olmayabilir” dendi.
IŞİD IRAK'TA ŞİİLERE SALDIRDI: 20 ÖLÜ, 50 YARALI
IŞİD IRAK'TA ŞİİLERE SALDIRDI: 20 ÖLÜ, 50 YARALI
IŞİD, Irak'ın Selahattin iline bağlı Beled ilçesinde bulunan Seyid Muhammed İbn Ali El Hadi'nin Ramazan Bayramı dolasıyla Şii ziyaretçilerle dolu olan türbesine gece yarısı baskın yaptı. 5 intihar eylemcisi tarafından düzenlenen saldırıda gayri resmi açıklamalara göre 20 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.
ABD'DE KESKİN NİŞANCI SALDIRISI: BEŞ POLİS ÖLDÜ
ABD'DE SİYAHİ YÜRÜYÜŞÜNE KESKİN NİŞANCI SALDIRISI: BEŞ POLİS ÖLDÜ
ABD’nin Dallas kentinde siyahilerin düzenlediği protesto yürüyüşü esnasında keskin nişancı ateşi açıldı. Saldırıda beş polis hayatını kaybetti, yedisi yaralandı. Geçtiğimiz günlerde Louisiana ve Minnesota eyaletlerinde siyahilerin polis tarafından öldürülmesinin protesto edildiği gösteri esnasında yaşanan saldırıda iki keskin nişancının 11 polisi hedef aldığı belirtildi.
BM: İNTERNET ERİŞİMİ ENGELİ, İNSAN HAKKI İHLALİDİR
BM: İNTERNET ERİŞİMİ ENGELİ, İNSAN HAKKI İHLALİDİR
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, internete erişimi engelleyen ve sansür uygulayan ülkeleri kınayarak, bu engellemeleri ‘insan hakkı ihlali’ olarak tanımladı. Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, konseyde karara karşı çıkan Rusya, Çin, Suudi Arabistan, Güney Afrika ve Hindistan eleştirildi. BM, dünya nüfusunun yarısının internette sansür uygulayan ülkelerde yaşadıklarına dikkat çekti.
BAĞDAT'TA IŞİD KATLİAMINDA ÖLENLERİN SAYISI 250 OLDU
BAĞDAT'TA IŞİD KATLİAMINDA ÖLENLERİN SAYISI 250 OLDU
Irak hükümeti, IŞİD tarafından Bağdat'ta Cumartesi gece yarısı sivillere yönelik düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 250'ye yükseldiğini duyurdu. Irak'ın 2003 yılında ABD öncülüğündeki işgalden sonra en kanlı eylem olan ve Bağdat'ın alışveriş merkezleri ve restoranların bulunduğu Karada mahallesinde Hadi merkezi yakınlarında bomba yüklü bir kamyonla düzenlenen saldırıyı IŞİD üstlendi.
SUUDİ ARABİSTAN'DA KATİF ve MEDİNE'DE İNTİHAR SALDIRISI!
SUUDİ ARABİSTAN'DA KATİF ve MEDİNE'DE İNTİHAR SALDIRISI!
Suudi Arabistan'da Katif'de bir caminin yakınlarında bomba patlatıldı, Medine'de emniyet binasının hemen yakınında intihar saldırısı düzenlendi. Medine'de meydana gelen intihar saldırısının Muhammed'in mezarının bulunduğu Mescid-i Nebevi önünde gerçekleştiği öğrenildi. Katif'te yapılan saldırının Şiilere ait bir caminin yakınında düzenlendiği gelen bilgiler arasında.
BAĞDAT'TA BOMBALI SALDIRI: EN AZ 78 ÖLÜ, 160 YARALI
BAĞDAT'TA BOMBALI SALDIRI: EN AZ 78 ÖLÜ, 160 YARALI
Gece saatlerinde iki ayrı kalabalık pazar yerinde bombalı saldırı meydana geldi. Resmi kaynaklara göre ilk saldırı Karada bölgesinde bomba yüklü araçla yapıldı. Bu saldırıdan sonra Irak'ın başkenti Bağdat'ın doğusunda diğer bir pazar yerinde bomba patladı.
HILLARY CLINTON YAZIŞMALARI HAKKINDA FBI'A İFADE VERDİ
HILLARY YAZIŞMALARI HAKKINDA FBI'A İFADE VERDİ
ABD'deki Demokrat Parti'nin adayı olması beklenen Hillary Clinton, Dışişleri Bakanlığı dönemindeki yazışmalarına dair FBI'a "gönüllü olarak" ifade verdi.
LONDRA BELEDİYESİ TOMA'LARINI SATIYOR
LONDRA BELEDİYESİ TOMA'LARINI SATIYOR
BBC Türkçe’nin haberine göre, önceki Belediye Başkanı Boris Johnson, TOMA'ları Londra sokaklarında çıkması tahmin edilen sokak olaylarına karşı Almanya'dan satın almıştı ancak İçişleri Bakanlığı bu araçların kullanımını yasakladı.
BM'DEN RUSYA ve TÜRKİYE'YE MESAJ
BM'DEN RUSYA ve TÜRKİYE'YE MESAJ
BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Türk-Rus ilişkilerini normalleştirmeye yönelik çalışmalardan memnuniyet duyduklarını söyledi. Dujarric, "BM, devletler arasındaki ilişkilerin düzelmesinden memnuniyet duyar, özellikle de Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin düzelmesinden" dedi.
RUS PİLOTUN KARDEŞİ: "TÜRKİYE'DEN TAZMİNATI KABUL ETMEYECEĞİZ"
RUS PİLOTUN KARDEŞİ: "TÜRKİYE'DEN TAZMİNATI KABUL ETMEYECEĞİZ"
Diken'in haberine göre, geçen kasım ayında Suriye sınırında Rus uçağının düşürülmesi sonucu hayatını kaybeden pilot Oleg Peşkov’un kardeşi Pavel Peşkov, Türkiye’den tazminat kabul etmeyeceklerini söyledi.
PUTİN: "TÜRKİYE'YLE İLİŞKİLERİ YENİDEN BAŞLATACAĞIZ""
PUTİN: "TÜRKİYE ÖZÜR DİLEDİ, İLİŞKİLERİ YENİDEN BAŞLATACAĞIZ""
Putin, "Dün bu ülkenin Cumhurbaşkanı'yla (Recep Tayyip Erdoğan) görüştüm" diyen Putin, "Ankara'nın düşürülen Rus bombardıman uçağı için özür dilediği biliniyor. Bu nedenle yakın zamanda ikili işbirliğinin yeniden başlatılması için önlemler alınacak" ifadelerini kullandı.
MALİKİ: SALDIRI TERÖRİSTLERE KAPILARI AÇMANIN SONUCU
MALİKİ: SALDIRI TERÖRİSTLERE KAPILARI AÇMANIN SONUCU
Eski Irak Başbakanı Maliki, en az 42 kişinin hayatını kaybettiği Atatürk Havalimanı saldırısının ‘radikal ve terörist güçlere kapıları açmanın doğal bir sonucu’ olduğunu savundu. Avrupa’nın en büyük üçüncü havalimanı olan İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen saldırıya yönelik kınama mesajları gelmeye devam etti.
DAVID CAMERON İSTİFA KARARINI AÇIKLADI
DAVID CAMERON İSTİFA KARARINI AÇIKLADI
İngiltere başbakanı David Cameron, halkın AB'den ayrılma kararı vermesi üzerine istifa kararını açıkladı. Cameron, "AB'den ayrılma sürecini yeni bir başbakan yürütmeli" dedi. David Cameron istifa kararını 'artık bu geminin kaptanı ben olmamalıyım' diyerek açıkladı.
İNGİLTERE AB'YE "HAYIR" DEDİ
İNGİLTERE AB'YE "HAYIR" DEDİ
Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) çıkıp çıkmamasını belirleyecek referandumda kullanılan oyların sayılma işlemi tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılmasını isteyen seçmenlerin oranı yüzde 52 oldu.
İNGİLTERE HALKI AB İÇİN SANDIK BAŞINDA
İNGİLTERE HALKI AB İÇİN SANDIK BAŞINDA
İngiltere'de milyonlarca seçmen, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkıp çıkmamasını oylamak için bugün sandık başına gidiyor. Tarihi referandum kapsamında oy kullanma merkezleri TSİ 09.00 ve 00.00 saatleri arasında açık olacak.
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 8 :
 
  Bizhaberiz.net © 2010 | Son Güncelleme : 29.08.2016 - 01:30:26 | Şu an 35 kişi online | Kullanım Koşulları Reporters Without Borders   International Federation of Journalists   Çağdaş Gazeteciler Derneği