ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
ŞURADAN BİR KOYUN DA BENİM İÇİN BOĞAZLASANA!..
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Rüştü ERATA

Çocukluğumda duygusal, yetişkinliğimde ise ussal açıdan "bayram" olarak benimseyemediğim günlere geldik, bir kez daha...

Nasıl benimseyebilirdim ki!..

O; kimileyin günlerce sarılıp oynaştığımız, okşadığımız, öpüp kokladığımız, üzerine bindiğimiz "dostumuz" herkesin gözleri önünde boğazlanır, debelene debelene can verir; hatta kimileri, başları gövdelerinden ayrıldıktan sonra bile yaşama "dört ayakla" tutunmaya çabalar ve ödümüzü koparırdı!..

Her yeri saran kan, dışkı, iç organ görüntü ve kokuları da cabası... 

Bu çağda yaşamanın yararlarından biri de, hemen her gün bir miktar yediğimiz "hayvan eti" için öylesi dehşet görüntülerine tanık olmak zorunda kalmamamız değil mi?

O hayvancıkları bizim yerimize boğazlayan, parçalarına ayıran ve "ayaküstü" ya da soframızda "hizmetimize" sunan bir uğraş dalı, koca bir sanayi var, neyse ki! 

Yoksa, artık pek "sıradan" bir ayaküstü besinimiz olan "döner-ekmek" için bile, o hayvancıklardan biriyle nasıl da boğuşmamız, uğraşmamız, çabalamamız gerekecek; o kanlı süreçten sonra belki "döner-ekmek" yiyecek halimiz kalmayacaktı!

Neyse, nereden anımsadım ki tüm bunları?..

Oysa; size yılda bir kez olsun "seçtiğiniz" bir hayvancığı boğazlama olanağını sunan bu “kutsal” gününüz “kutlu olsun” diyecektim!

Nice "kansız" bayramlara!..

rustuerata@gmail.com

 

 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2016 | Son Güncelleme : 23.10.2018 - 12:46:56 | Şu an 113 kişi online | Kullanım Koşulları