ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
HAYDİ BAKALIM, ŞİMDİ DE SIRA “KAYI TÜRKLERİ”NDE!..
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Rüştü ERATA


Höst be!..

“Türk” değil ulan; miiillliiyetçiii, anti-demokrat ayı!.. “Kayı Türkü”!.. Ne Türk’ü be, biz Türk müyüz, öküz!..

Senin, Lenin’in “Ulusların Kaderlerini Tayin Hakkı” adlı kitabından da haberin yoktur büyük olasılıkla!..

Gerçi, o kitabı adam gibi okursan; “antiemperyalizm” falan gibi kavramlarla kafan karışabilir; sen iyisi mi yalnızca adını ezberle yeter!..

İşte böyle bir şeyler öğren; sonra katılırsın tartışmamıza; düzeysiz hıyar!..

Son açılımla, tarihsel koşulların olgunlaştığı apaçık ortaya çıktığına göre; biz: Kayı Türkleri de “özerkbağımsızlığımız”ı ilan etmek üzere harekete geçiyoruz!..

Nasılsa, yeryüzünün en bi’ (aslında kendine) demokrat ülkelerinin birliği (kısa adı AB) sırf “demokratlık” adına, bizim “ulus olma” hakkımızı da destekleyecektir!..

Gerçi, onyıllardır oraların her düzeydeki yönetimiyle, “T.C.” karşıtı “yalan-dolan, yalvar-yakar, senli-benli” ilişki sürdürebilmiş değiliz, ama olsun canım; koskaca AB, sırf kendi planlarına-çıkarlarına uyuyor diye bizi besleyip büyütecek, pardon “demokratik” destek verecek değil ya!..

Anlayacağınız, elde var bir; AB’nin desteği arkamızda!..

Dost ve müttefikimiz ABD de, salt Orta Doğu’da her yöne sıçrama tahtası olarak kullanacağı “uygun” bir yeri olan “ulus adayları”nı desteklemiyor ya canım!.. 

Buna tüm yüreğimle (beynimi kullanmaya ne gerek var canım...) inandığım için, dikili bir ağacımız bile yok belki ama, “dış destek” konusunda kaygım da yok!..
 
Böylece, elde var iki; ABD de arkamızda (orada ne yapıyor bilmiyorum ama, olsun ne çıkar!..).

İç desteğe gelinceeee...

Canım iç destek için düşünüp de kafamızı yormaya ne gerek var; konu Türk adından ayrı bir adla hak aramak olunca, nasılsa bu konuya “bedava bile” balıklama atlayacak “destek aydıncıkları” bulunur!..

Eee; un var, şeker var, acı biber var, kan kokusu var; sıra geldi helvaya!..

Öncelikle; yurt geneline yayılmış olarak yaşıyan “on yüz bin milyon” Kayı Türkü’nün yaşadıkları apartmanların adları bizim dilimizdeki adlarla değiştirilecek!..

Hemen sonra da...

Dış destek sağlanır sağlanmaz; iç güçler siner sinmez; sırasıyla tüm Kayı Türklerinin yaşadıkları sokaklar, semtler, ilçeler, iller, sonracığıma bölgeler, en son olarak da kısmetse kendi özerk yönetimimizi kurup, kendi bayrağımızı dalgalandıracağımız özerk bölgemize Kayı Türkçesi adlar verilecek!..

Yüzyıllardır, bugünleri düşünerek (aslında, kadın-erkek tüm Kayı Türkleri “dünya güzeli” olduklarından...) hep “bizden” olanlarla evlenip çocuk yaptığımız, Allah korusun hiçbir Türk’le birleşip kaynaşıp soyumuzu bozmadığımız için, “saf mı saf” bir soyuz ve bu avantajımızı kullanmakta kararlıyız; kan dökülecekse dökülecektir!..   

Bayrağımız da hazır: “al” rengin tam tersi “mor” üzerine kocaman bir yıldız ve onun bir ucuna tutunan küçücük bir hilal!..

“İstiklal Marşımız”a da şu sıralarda Amerika Birleşik Devletleri’nde son şekli veriliyor.
Pek havalı oldu; New York Filarmoni’ye seslendirteceğiz; üstelik bunca işi bedavaya yapıyor adamlar!..

Şimdi gelelim sadede...

Dediklerimiz “üç vakte kadar” harfi harfine yerine getirilmediği takdirde...

İşte o zaman olacakların sorumlulusu “T.C.”dir, biz ya da dış destekçilerimiz değil!..

Yurt geneline yayılmış “on yüz bin milyon” Kayı Türkü’nün yanı sıra, Orta Asya’da Çin mezalimi altında inim inim inleyen yüz binlerce soydaşımız hazır beklemekte; benim parmağımı bir şıklatmama bakar, “T.C.”yi kana boğuveririz!..

Öyle ordu mordu da kendine güvenmesin!..

Ben bile, bedelli askerlik yaptığım dönemde, bugünleri düşünerek gözlerimi dört açmış ve askeriyenin tüm sırlarını ezberlemiştim!..

Aradan geçen onca süreye karşın, bugün gitsem; nizamiye kapısını da, bölük kantinini de, hatta tuvaletleri bile elimle koymuş gibi bulurum; ona göre!..

Toplam olarak, tam 3 (yazıyla: üç) el “tüfek atışı” yapmışlığımın avantajını saymıyorum bile; kimbilir böyle kaç Kayı Türkü var, düşünün hele bir!..

Düşünün de, ey “T.C.”nin komutanları; haddinizi bilin, haddinizi!..

Devir değişti artık, gün “Ulusların Kaderlerini Tayin Hakkı” günü!.. 

Yüzyıllardır ezdiniz, hor gördünüz ulan bizi, gıkımızı çıkarmadık; ama yetti artık!..

Yaşasın “T.C.”de yaşayan yüz bin çeşit soyun “ne pahasına olursa olsun” “açılıp saçılma-bin parçaya bölünme” hakkı!..


NOT: Yanıtınızı bekliyoruz, ona göre!.. Hımmm!..


Kayı Türkleri “T.C.” Ulusal Konseyi adına

İsmi Gizli Bir “Baş” (şimdilik gizli, elbette...) 


rustuerata@gmail.com

 

 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2016 | Son Güncelleme : 23.10.2018 - 14:06:49 | Şu an 126 kişi online | Kullanım Koşulları